KLUB PŘÁTEL ZELENÉHO SERGEJE

Výstava veteránů v Dobroníně

17.6.2000

V sobotu 17. června vyrazila T334.0896 a 711.703-9 v manipulačním vlaku Mn 84110 do Dobronína. Stejně jako loni se má stát doplňkem výstavy veteránů. Protože Bohouš a Jirka mají plno starostí s přípravou svých exponátů a organizováním výstavy, ujal se doprovodu lokomotivy Láďa.

V 5.30 jsou obě lokomotivy připraveny a je možno je zařadit do vlaku. V 6.20 manipulační vlak odjíždí z Jihlavy. V žst. Dobronín jsou obě lokomotivy odstaveny před staniční budovu a Láďa může očekávat návštěvníky. Chladné počasí a možná i to, že zde naše lokomotiva byla již vloni, způsobilo téměř nulový zájem. Dokonce ani Jirka nepřitáhl za svým parovozem žádné zájemce. Po odjezdu osobního vlaku do Jihlavy se nádraží dokonale vyprázdnilo, skončila i výstava a nezbývalo nic jiného než obě lokomotivy připravit na cestu zpět.

Po odstavení lokomotivy do depa si Láďa při prohlídce všiml prasklého naftového potrubí mezi filtry. Ještě odpoledne provedl jeho demontáž, aby se rosnička mohla zprovoznit a vrátit do KRONOSPANU.

Tato akce pro nás nedopadla dobře. Zájem veřejnosti byl prakticky nulový i když se nabízela jedinečná možnost porovnání staré a nové rekonstruované lokomotivy.

T334.0896 a 711.703-9 v Dobroníně Parovůz

WebDesign - © VB