KLUB PŘÁTEL ZELENÉHO SERGEJE

Mikulášská jízda - 2003

29.11.2003

Je sobota ráno a počasí nám vůbec nepřeje. Drobně prší. V 8. hodin přiváží Bohouš s rodinou první skupinu našeho klubu. Ihned se pouštíme do přípravy lokomotivy na jízdy. Po chvilce přijíždí i Vlasta s manželkou, ovšem bez dětí. Ty jsou bohužel nemocné. Sami se tedy ujímají výzdoby rosničky. Čelo ozdobí hlava čerta a papírové řetězy. Bohouš i Vlasta musí brzy odjet domů. Nemohou s námi tedy jet vlakem. Zůstává tak pouze Jirka s celou rodinou, Láďa se synem a Petr.

K tradičním vozům Blm a BDlm je do soupravy zařazen i vůz řady Z. Ten bude sloužit jako skladiště a hlavně tam budou sídlit čerti. Další příznivou změnou je jeden pár vlaků navíc. Tím se podstatně zkrátí polední pauza. Zároveň tak převezeme větší počet cestujících.

Členové klubu před T334.0896

Je 9.25 a vyjíždíme s prvním vlakem směr Přibyslav. Již na první zastávce Nížkov - Nové Dvory se čerti vyrojili z vozu a loví špatné duše. Jejich snažení vyšlo naprázdno a tak pokračujeme v jízdě. Během cesty rozdává Mikuláš se svojí družinou balíčky. Ovšem ne zadarmo, pěkná písnička nebo básnička je platidlem. Ale hned za Mikulášem se rojí čerti a slídí koho by si vzali do pekla. Lov se však stále nedaří a tak se pokoušejí získat do pekla i dospělé. Nabízí jim čertovský nápoj Fernet a to vše pro pochvalu od Lucifera. Jak vidno strach z nadřízených panuje i v pekle.

Vládce pekel Lucifer nás poctil svou návštěvou na rosničce. Za svezení nám slíbil, že smaže všechny naše hříchy a řekne všem čertům, aby nás nechodili v noci strašit. Ještě dlouhou dobu jsme nemohli vyvětrat pronikavý zápach síry.

Mikuláš, pekelníci a andělé Mikuláš, pekelníci a andělé Čerti řádí ve voze

Rosnička jede bez problémů. Na zpáteční cestu do Sázavy přistupují další cestující, takže ve vozech je plno. Lidé stojí i v uličkách. Po příjezdu do Sázavy následuje krátká přestávka na oběd v místní kantýně. To je další vylepšení služeb na této akci. Úroveň se rok od roku stále zvyšuje, což je velmi dobře. Ve 12.25 jedeme s dalším párem vlaků do Přibyslavi a zpět. Na posledním páru vlaků ve 14.25 nás doprovází místní lokomotiva 701.777-5. Ta poveze soupravu zpět. Rosnička pojede strojově do Jihlavy.

Po příjezdu do Přibyslavi se se všemi loučíme a odcházíme na nádraží zjistit situaci. V odjezdu z vlečky nám brání nákladní vůz, přistavený k nakládce u pily. Po dohodě odtahujeme vůz do stanice a po ukončení posunu dostáváme zelenou. Vyrážíme tedy do Jihlavy. Cesta proběhla klidně a kupodivu rychle. V 17.30 jsme již v Jihlavě. Rosničku uklízíme do haly. Zbývá ji připravit na pondělí, kdy odjíždí do pronájmu.

Letošní Mikulášská jízda byla zatím nejlepší. Skvělá organizace, bezproblémové ježdění. Úroveň se neustále zlepšuje. O Mikulášskou jízdu je velký zájem, i přesto, že přibyl jeden pár vlaků, byl vlak plný. Čerti stále více dotírají na malé i velké hříšníky a Mikuláš s anděli jsou hodnější a hodnější. A děti, pro něž je akce především, spokojeně svírají své sladké balíčky od Mikuláše. Prostě pohoda a spokojenost na všech stranách. A tak to má být !!!

T334.0896 v Přibyslavi

WebDesign - © VB