KLUB PŘÁTEL ZELENÉHO SERGEJE

Hon na 710.799-8 na trati Kostelec - Slavonice

27.6.2005

Dnes dopoledne jsem se dozvěděl bezva informaci. Z Pacova by měla odpoledne jet 710.710-8 do Dačic. Okamžitě jsem se rozhodl. Taková příležitost se nesmí nechat ladem. Navíc počasí bylo velmi příznivé. Jediná komplikace byl nedostatek času, protože navečer jsem měl cosi domluveno a nedalo se to přeložit.

Po skončení pracovní směny v kolbence jsem se vydal na vlak. Po příjezdu do Kostelce u Jihlavy jsem uviděl rosničku a za ní vagony s kolejemi. Byl jsem rád, že informace byla pravdivá. Na druhou stranu jsem pochopil, že začíná závod s časem. Bylo jasné, že rosnička vyrazí hned za osobním vlakem, kterým jedu domů. Naštěstí bude muset počkat v Třešti než projede osobní vlak od Telče.

Po příjezdu do Třeště, jsem rychle vyrazil domů. Popadl jsem foťák a skočil do auta. Od domu jsem vyrazil jako Alonso a zamířil k nádraží. Již zdálky jsem viděl, že 710.799-8 už je na místě. Akorát přejížděla na druhou kolej aby mohlo proběhnout křižování s osobákem. Vyskakuju z auta a pořizuji několik fotek.

710.799-8 v Třešti 710.799-8 v Třešti 710.799-8 v Třešti

Ovšem nebylo času nazbyt. Chtěl jsem si rosničku vyfotit i na trati u Sedlejova a proto jsem musel znovu do auta. Nešlo to ale tak jak jsem si myslel. Za Třeští se totiž buduje nový most a na silnici jsou umístěny semafory. A samozřejmě fronta dlouhá jako hrom. Smažím se v autě a netrpělivě čekám až bude kdesi v předu zelená. Fronta se pohne ale za chvíli se zase zastaví. Je červená. A k zvýšení nervozity přispívá osobní vlak, který elegantně profrčel okolo. Konečně je znova zelená a já můžu pokračovat vpřed. Silničku k Sedlejovu doslova profrčím a parkuju u nádražíčka v Sedlejova. Vyrážím na cestu k uvažovanému fotomístu. Se znepokojením sleduju zarostlé okolí trati. A samozřejmě v dálce už se blíží rosnička. Je jasné, že k tomu správnému místu to nestihnu. Musím silně improvizovat a zaujímám pozici u přejezdu. Pozice to je vysloveně nouzová. Mezitím je vlak na dohled. Takže zaostřit a mačkat spoušť ...

710.799-8 u Sedlejova 710.799-8 u Sedlejova 710.799-8 u Sedlejova

Je nafoceno a teď zase honem k autu. Značně upocen sedám za volant a vyrážím k Telči. I tady čeká dopravní komplikace. Buduje se tu nový kruhový objezd a k nádraží se nedá zajet. Takže musím najít místo na parkování a vyrazit na nádraží pěšky. Znamená to, že příjezd rosničky do Telče nestíhám.

Když se rychlým krokem vřítím do stanice, vlak už tu stojí. Pořídím několik posledních snímků a opět odcházím k autu. Bohužel už nemám víc času a musím se vrátit.

710.799-8 v Telči 710.799-8 v Telči

Škoda, že celý hon doprovázela značná časová tíseň. Ale i tak to pro mě byl akční zážitek. Vidět rosničku na naší lokálce se nepodaří každý den. I když se fotky moc nevydařily, měl jsem super zážitek.

WebDesign - © VB